İSTANBUL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ ATANDI

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne Doç. Dr. Mustafa Taşdemir Atandı

2 Kasım 2011 tarihli Resmi Gazete 663 Sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. Bu kararnameye göre Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlar

Yapılan değişikliğin ardından İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne Marmara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Taşdemir atandı.

Göreve atanması dolayısıyla sağlık muhabirleriyle bir araya gelen Taşdemir, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün görevleri ve önümüzde ki dönem de yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakanlık teşkilat yapısının değişmesinin ardından Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun ildeki temsilcisi olarak görev yapacağını belirten Taşdemir, kurumun ildeki yapılanması hakkında şu bilgileri verdi.

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü

 

İlde ki 39 toplum sağlığı merkezi, 5 halk sağlığı laboratuvarı, 32 ana çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezi, 880 aile sağlığı merkezi, 32 verem savaş dispanseri, 21 sağlık evi İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerine devam edecek.

Ayrıca,

Sigara denetimleri ve cezalar artacak

31 Mayıs “Dünya Tütünsüz Günü” dolayısıyla da bazı açıklamalar da bulunan Taşdemir, önümüzde ki süreçte sigara denetimleri ve kesilen cezaların artacağını belirterek, “İşyerlerine çok daha sıkı denetimler yapacağız, belki de aynı işyerine sabah-akşam ekipler gidecek” dedi. Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünya Tütünsüz Günü’nün bu yıl ki temasının “Tütün Endüstrisinin Müdahalesi” olarak belirlendiği söyleyen Taşdemir, bu konuda ki kampanyalara karşı çok dikkatli olunması ve halkın bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Tütünle mücadeleye dikkat çekmek için, Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan işbirliği sonunda Boğaz Köprüsüne “İstanbul Artık Dumansız” sloganı ile afiş asıldığını ve bu afişin bir hafta süreyle köprüde asılı kalacağını sözlerine ekledi.Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip