İstanbul Kamu Sağlık Yöneticileri İftar Yemeğinde Buluştu

Yayın Tarihi : 08.06.2017

İstanbul Kamu Sağlık Yöneticileri İftar Yemeğinde Buluştu

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü iftar yemeği 06 Haziran Salı günü İl Sağlık Müdürlüğü’nün Çemberlitaş’ta bulunan binasında düzenlendi. İstanbul sağlık yöneticilerinin bir araya geldiği iftar yemeğine, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, geçmiş dönemlerde görev yapmış İl Sağlık Müdürleri Prof. Dr. Erman Tuncer, Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Emre Güner, Bakırköy KHB Genel Sekreteri Op. Dr. Kemal Tekeşin, İl Sağlık Müdür Yardımcıları, Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları, İstanbul Kamu Hastaneler Birlikleri Hizmet Başkanları, Hastane Yöneticileri ve İlçe Sağlık Müdürleri katıldı.

İstanbul sağlık yöneticilerinin bir araya geldiği iftar yemeği okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ezanının okunmasının ardından edilen dualar ile birlikte oruçlar açıldı. Yapılan iftar ile birlikte yemek duası yapıldı.

“ Allah, tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin. ”

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, iftar yemeğini ardından bir konuşma gerçekleştirdi. İstanbul sağlık yöneticilerimize iftar yemeğimize geldikleri için teşekkürlerimi sunuyorum diyerek sözlerine başlayan Memişoğlu, “Allah razı olsun. Allah, tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin. Allah, bizi nice ramazanlara ve bayramlara ulaştırsın. “ dedi.

Memişoğlu, “ Ateşten gömlek olan yöneticiliği 2002 yılının Kasım ayından bu yana sürdürmekteyim. Aramızda çok eksi dostlarımız olduğu gibi yeni arkadaşlarımızda var. Allah, hayat içerisinde insanı taşıması gereken yükü nasip ediyor. İstanbul’da sağlık yöneticiliği gerçekten ateşten bir gömlek. Yöneticilik, Allah rızası için nefsimizi ve kişisel beklentilerimizi bir tarafa bırakılarak yapılacak bir iştir. “ diyerek sözlerine devam etti.

“ Dünyada barış ve huzur getirmiş bir milletin varisleriyiz. “

Memişoğlu, medeniyetimizin dünyanın ihtiyacı olan medeniyetleri kurduğunu ve dünyada barış ve huzur getirmiş bir milletin varisleri olduğumuzu ifade ederek “ Müslümanlığın esas bayraktarlığını yapan bu medeniyetin belki de ayağa kalkma ve yeniden dünyaya barışı getirebilecek bir şansı yakaladık. Bizim neslimiz, bu şansı yakalayan bir nesil. Bu şans bize esasında bu milletinin Malazgirt’te ki, 1453’de ki, Çanakkale’de ki ve Kurtuluş Savaşı’nda ki ruhu kaybetmediğini gösteriyor. Ama maalesef içimizde halen bu ruhu kaybetmişlerimizde var. 15 Temmuz günü ve daha öncesinde bunu yaşadık. Bu ülke, bu olaylara rağmen şansını kaçırmış değil. Siyasetçisinden, bürokratına, işadamından vatandaşına kadar vebalimiz çok büyük. Biz, Allah rızası için çalışırsak gelecek nesillere gerçekten tam bağımsız ve dünyada medeniyeti ile barışı sağlayacak bir millet bırakabiliriz. “ dedi.

“Müslümanlığa ve Türklüğe çok daha iyi günler göstermesini yüce rabbimden niyaz ediyorum.”

Bu vatanı, milleti seven insanların birbirlerine sevgiyle sarılmaları gerektiğini belirten Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “ Biz birlik olduğumuz zaman hiçbir güç karşımızda duramaz. Biz de olan Allah sevgisi ve iman hiç kimsede yok. Gençliğimiz hiçbir ülkede yok. Oturduğumuz koltuklar sadece bizim vebalimizi taşımıyor. Gelecek nesillerinde vebalini de taşıyor. Bu yüzden esas işi yönetecek insanlar ile çalışmak gerekiyor. Bir yönetici, hakkı ve adaleti sağlayacak. Herkes hata, yanlış yapabilir ancak iyi niyet ile çalışmamız gerekiyor. Bu koltuklara oturuncaya kadar herkesin bir referansı vardır. Ancak referans oturuncaya kadar bu koltuklara oturduktan sonra referans sizin işinizdir. Bazen birbirimizi kırabiliriz. Şunu net olarak bilmelisiniz ki çalışan kişinin hiçbir korkusu olmamalıdır. Yeniden geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Allah, bizi nice ramazanlara ve bayramlara ulaştırsın. Müslümanlığa ve Türklüğe çok daha iyi günler göstermesini yüce rabbimden niyaz ediyorum. “ diyerek düşüncelerini ifade etti.

“ Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. ”

Prof. Dr. İhsan Dokucu, “ Nazik davetinden ötürü sayın müdürüme teşekkür ediyorum. Allah’a çok şükür huzur içerisinde bir iftar yaptık. Biz burada huzur içerisindeysek, bizler için kendi canlarından vazgeçen şehitlerimiz sayesindedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizde bir sağlık ordusunun neferleriyiz. Bizim görevimiz ise bize verilen sağlık emanetini en iyi şekilde taşımaktır. Kemal Beyin görevine başlaması ile beraber aramızda oluşan güzel heyecanı görüyorum. Kendisine tekrar böyle güzel bir topluluğu bir araya getirdiği için teşekkürlerimi sunuyorum. Allah, kolaylık versin. Günümüzde yönetici olmak bundan üç ya da beş yıl öncesine göre çok daha zor. Sizlere kolaylıklar ve başarılar diliyorum. “ diyerek düşüncelerini aktardı.

“ Değerli müdürümüze, sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. ”

Prof. Dr. Erman Tuncer, “ Böylesine güzel bir iftarda böylesine tatlı bir halde birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Değerli müdürümüze, sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye hızla gelişiyor. Sağlıkta da baş döndürücü gelişmeler oluyor. Bu binada görev yaptığım süre içinde çok güzel insanlar ile tanıştım. Çok güzel hatıralar ile ayrıldım. Bu bina ve hastanelerimizde ki değişimleri gördüğüm zaman mutluluğum kat kat artıyor. Davetiniz için teşekkür ederek, iyi geceler diliyorum. “ dedi.

“ Rabbim kardeşliğimizi ve ailemizin huzurunu bozmasın. ”

İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Dr. Abdullah Emre Güner, Bu güzel İstanbul sağlık ailesini iftarda yan yana getirdiği için Kemal Hocama teşekkür ederek, “Bu ekip çok değerli ve vefakâr bir ekip çok hayırlı işlere imza atıyor. İnşallah rabbim kardeşliğimizi ve ailemizin huzurunu bozmasın. Allah, hayırlı işlerin ışığında nice ramazanlarda hep beraber olmayı nasip eylesin. Allah, oruçlarımızı kabul etsin. “ dedi.

“ Allah, oruçlarınızı kabul etsin. ”

Bakırköy KHB Genel Sekreteri Op. Dr. Kemal Tekeşin, “ Bu güzel gece ve birliktelik için başta İl Sağlık Müdürümüz Kemal Hocama, değerli katılımcılara şükranlarımı sunuyorum. Allah, oruçlarınızı kabul etsin. “ diyerek düşüncelerini ifade etti.Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Resmi Görmek için

Tıklayınız

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip