Basın Bürosu

ZEYTİNBURNU İKİ YENİ SAĞLIK OCAĞINA KAVUŞTU.

Zeytinburnu İlçesi'ne bağlı; Yenidoğan Mahallesi ve Telsiz Mahallesi'nde toplam 80 bin nüfusa hizmet verecek iki yeni sağlık ocağı açıldı. 1 Eylül 2005 tarihinde gerçekleşen açılış törenine İl Sağlık Müdür Yardımcıları Dr.Gönül Şengöz, Dr.Adem Doğruyol, Dt.Abdülkadir Özkömürcü, Dr.Doğan Uysal, İlçe Sağlık Grup Başkanı, diğer İlçe yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kiralanan sağlık ocağı binaların iç tadilatları, Zeytinburnu Sağlık Grup Başkanlığı girişimleriyle çevre esnafı ve diğer hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapıldı.

Zeytinburnu İlçesi Yenidoğan Mahallesi 48 Sokak No:122 adresinde, 15 Ağustos tarihinde faaliyetine başlayan Yenidoğan Sağlık Ocağı 80m2 giriş ve 70m2 asma kattan oluşmaktadır. Sağlık Ocağının iç tadilatı mahalle muhtarının girişimleriyle çevre esnafı tarafından yapılmıştır. İki poliklinik odası, acil, aile planlaması, sağlam çocuk odası ve soyunma odasından oluşan Sağlık Ocağında üç hemşire ve bir doktor görev yapmaktadır. Yenidoğan Sağlık Ocağı'nda yaklaşık 38 bin kişilik bir nüfusa hizmet verilecektir.

Telsiz Mahallesi 84/4 Sokak No: 10 adresinde, 15 Ağustos'ta faaliyetine başlayan Telsiz Sağlık Ocağı 160m2'lik kullanım alanına sahiptir. Sağlık Ocağının iç tadilatı Grup Başkanlığının girişimleri ile bölge esnafı ve eczacıları tarafından yapılmıştır. İki poliklinik odası acil , sağlam çocuk odası, aile Planlaması odası ve soyunma odasından oluşan sağlık ocağında bir doktor ve üç hemşire görev yapmaktadır.Yaklaşık 42 bin kişilik bir nüfusa hizmet verilecektir.Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip