İNSAN KAYNAKLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

       Personel Bilgi Sistemi(PBS)'ye Nasıl Üye Olunur?

www.yenipbs.saglik.gov.tr adresine girilerek ana menüden “kullanıcı işlemleri”menüsüne girilir. “kullanma klavuzunu okudum ve işlemime devam etmek istiyorum” butonuna tıklanarak işlem başlatılır. Bu ekrana gelen formu nüfus cüzdanı bilgileri baz alınarak büyük harfler ile doldurulması ve Sorgula tuşu ile diğer menüye geçilir. Gelen form eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Her ünvanda varsa branşı kesinlikle seçilmelidir.Pratisyen tabipler “Tabip” Asistanlar Tabip (Asistan Olarak Çalışan) Uzman Tabipler (Uzman Tabip TUTG) seçmelidirler.

Çalışma durumu kısmında halen bakanlığımıza bağlı bir kurum veya kuruluşta çalışan personeller “Sağlık Bakanlığı Personeliyim” başka bir kamu kurumunda çalışan personel “başkabir kamu personeliyim” özel sektörde çalışan “özel sektörde çalışıyorum” ve herhangi bir kurum ve kuruluşta çalışmayan kişiler de “çalışmıyorum” kısmını seçeceklerdir. “Sağlık Bakanlığı Personeliyim” kısmını seçen personellerimiz için “kurum sicil numarası” girilmesi için bir kutucuk açılacaktır. Buraya kurum sicil numaralarını yazacaklardır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sicil numarasının başına gelecek olan ünvan kodudur.

Bu ünvan kodları uygulaması şu şekildedir:

şeklinde olmalıdır. Bu kısım doldurulduktan sonra kendi şifrenizi belirleyip her iki kutucuğa da yazdıktan sonra “KAYIT” tıklanarak PBS kaydı tamamlanır.


  • NOT :
  • Sınava girecek Uzmanlık Öğrencilerinin o aya ait Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasına katılıp katılamayacaklarını özellikle belirtmeleri gerekmektedir.

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip