logo

İNSAN KAYNAKLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİL PASAPORT İŞLEMLERİ

Yeşil Pasaport işlemleri için başvuruda bulunacak personellerimizin aşağıda belirtilen gerekli evrakları tamamladıktan sonra, Müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri zorunlu olup, hak sahibi dışında gönderilen evraklara işlem yapılmayacaktır.


Tüm Personele Duyurulması Hususunda;

Çalışan Personellerin İşlemleri:

  • Hak Sahibi ile varsa pasaport alacak diğer aile üyeleri için, son 6 ayda çekilmiş güncel 1 'er adet resim. (0 yaş çocuklar için de dahil olmak üzere)
  • Her işlemde Hak sahibinin muhakkak güncel bir resmi gerekmektedir.
  • Hak Sahibi ve pasaport alacak diğer aile üyelerinin Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri. Not: Pasaport işlemlerinde sadece (Nüfus Cüzdanı )geçerlidir.

İSTİFA VE EMEKLİ İŞLEMLERİ:

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta iken 1.2. ve 3. derece kadrolardan istifa eden veya emekli olan personellerimizin, Nüfus cüzdanlarının aslı ile şahsen Müdürlüğümüze müracaat etmeleri yeterlidir.

* Yeşil Pasaport işlemleri 09.00-12.00 ve 13.00-16.30 saatleri arası yapılmaktadır.

* İrtibat Tel: ( 0212 ) 453 07 84 Web adresi: www.istanbulsaglik.gov.tr

NOT: Halk Sağlığı Müdürlüğü ve bünyesindeki kuruluşlarda (Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri, AÇS/AP, Verem Savaş Dispanserleri, Halk Sağlığı Laboratuvarları) görev yapan yada İstifa ve Emekli olan personellerin Yeşil Pasaport işlemleri için İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne başvurmaları gerekmektedir..