PERSONELLERİN YURT DIŞINA ÇIKMASINDA UYGULAMASI GEREKEN HUSUSLAR


YEŞİL PASAPORT İŞLEMLERİ


Yeşil Pasaport işlemleri için başvuruda bulunacak personellerimizin aşağıda belirtilen gerekli evrakları tamamladıktan sonra, Müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri zorunlu olup, hak sahibi dışında gönderilen evraklara işlem yapılmayacaktır.

Çalışan Personellerin İşlemleri:

Çalışanlar için düzenlenecek form örneği önlü arkalı tek kağıda çıktı alınarak mavi tükenmez kalem ile yazılıp müdürlüğümüze müracaat edilecektir. Form örneği aşağıdaki linkten temin edilebilir.


FORM ÖRNEĞİ için tıklayınız.


İSTİFA VE EMEKLİ İŞLEMLERİ:

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta iken 1.2. ve 3. derece kadrolardan istifa eden veya emekli olan personellerimizin, Nüfus cüzdanlarının aslı ile şahsen Müdürlüğümüze müracaat etmeleri yeterlidir.

İstifa eden personeller çalıştığı özel hastane yada kurumdan onaylı görev yazısı getirmelidir. • Yeşil Pasaport işlemleri 08.30-12.00 ve 13.00-16.30 saatleri arası yapılmaktadır.

YURT DIŞI ÇIKIŞ İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU;

Yürürlükte olan (OHAL) uygulaması nedeni ile Devlet memurlarının ve ailelerinin yurt dışına çıkışlarında istenen kurum yazısı ibraz etme uygulaması,(15 Kasım 2017) tarihi itibariyle kaldırılmıştır. Bu nedenle Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) Bordo Pasaport ve Nüfus cüzdanı ile çıkış yapmak isteyen Personellerimize, Müdürlüğümüz ve İlçe Sağlık müdürlüklerinden herhangi bir yazı verilmeyecektir.


  • NOT :
  • Sınava girecek Uzmanlık Öğrencilerinin o aya ait Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasına katılıp katılamayacaklarını özellikle belirtmeleri gerekmektedir.

Duyurular
e-Kütüphane
MHRS Randevu
Evrak Takip